شرایط استفاده از خدمات سایت حرکت سفید

تاریخ توافق‌نامه  : 18 تیر 1401

1. تعاریف و اصطلاحات

در این توافق‌نامه اصطلاحات و عبارات زیر اینگونه معنا می‌شوند:

حرکت سفید: سایت ارتباطات آنلاین حرکت سفید

مشتری/کاربر: هر شخص حقیقی یا حقوقی درخواست کننده خدمات که با ارائه اطلاعات شخصی و یا سازمانی خود به صورت مستقیم و یا از طریق نمایندگی‌ها در سیستم حرکت سفید ثبت نام نموده و حساب کاربری فعال دارد و از خدمات حرکت سفید به صورت رایگان یا با پرداخت هزینه ماهانه، سالانه و یا موردی استفاده می‌کند.

خدمات: شامل کلیه خدمات، امکانات، وب‌سایت‌ و سرویس‌های حرکت سفید.

وب‌سایت: وب‌سایت رسمی حرکت سفید به آدرس اینترنتی https://www.harekatesefid.ir

فرم سفارش: درخواست کتبی مشتری یا سفارش الکترونیکی استفاده از خدمات حرکت سفید از طریق ارسال ایمیل، پیام الکترونیکی، خرید آنلاین و سایر راه‌های مشابه.

اطلاعات شخصی: کلیه اطلاعات مورد نیاز جهت عضویت در حرکت سفید و بهره‌برداری از خدمات آن.

اطلاعات محرمانه: اطلاعات شخصی‌ای که توسط مشتری در اختیار حرکت سفید قرار می‌گیرد یا اطلاعات عمومی که توسط سرورهای حرکت سفید از مشتری جمع‌آوری می‌شوند.

2. موضوع توافقنامه

2.1. این توافق‌نامه به انضمام فرم سفارش و همچنین سایر توافق‌نامه‌ها که در وب‌سایت حرکت سفید ارائه گردیده‌اند در مجموع قرارداد کامل میان حرکت سفید و مشتری/کاربر را تشکیل می‌دهند. این توافق‌نامه بر کلیه خدمات، امکانات، وب‌سایت‌ها و سرویس‌های حرکت سفید («خدمات») که بر پایه محصولات حرکت سفید به مشتری ارائه می‌گردند حاکم خواهد بود. با امضا و یا تأیید الکترونیکی فرم سفارش مشتری اعلام می‌دارد که این توافق‌نامه و سایر توافق‌نامه‌های حرکت سفید را به دقت‌ مطالعه نموده است و با درک کامل و در کمال آگاهی موافقت خود را با تمامی مفادّ آن(ها) اعلام کرده است. ایجاد حساب کاربری توسط مشتری و یا استفاده از هرگونه خدمات حرکت سفید به منزله پذیرش و قبول کلیه توافق‌نامه‌های حرکت سفید است.
2.2. 
سیاست‌ها و شرایط مربوط به استفاده‌ از خدمات حرکت سفید توسط مشتریان، نمایندگی‌ها و سایر اشخاص و هر شخص حقیقی و حقوقی دیگری که به‌صورت مستقیم یا غیرمستقیم و به واسطه مشتری به خدمات حرکت سفید دسترسی پیدا نموده‌اند قابل اعمال است.

3. مدت زمان توافقنامه

این توافقنامه به محض ثبت سفارش مشتری میان وی و حرکت سفید منعقد شده و در طول مدت خدمات انتخاب شده توسط مشتری معتبر خواهد بود و در صورت تمایل طرفین قابل تمدید است. پایان این توافقنامه به هر دلیلی مانع از تعهد طرفین به رعایت سیاست‌ها و مقررات سند « سیاست‌های حفظ حریم خصوصی کاربران» نخواهد بود.

4. خدمات حرکت سفید

4.1. مشتری می‌تواند از خدمات حرکت سفید شامل فنّاوری ارتباطات آنلاین برای برقراری ارتباطات زنده و برخط با مخاطبین خود و با اهداف زیر بهره‌مند شود:

برگزاری جلسات کاری، تجاری، آموزشی و شخصی

به اشتراک‌گذاری اطلاعات

معرفی محصولات و خدمات

ارائه مستندات

سایر خدمات مطابق با مفادّ ذکر شده در همین توافق‌نامه

4.2. لازم به ذکر است که حرکت سفید خدمات خود را بر بستر شبکه‌های اینترنت داخلی کشور جمهوری اسلامی ایران و اینترنت بین‌المللی ارائه می‌نماید و خود تأمین‌کننده این زیرساخت‌ها نیست.

5.شرایط استفاده از خدمات حرکت سفید

کلیه خدمات حرکت سفید که در قالب سرویس‌های مختلف به مشتری ارائه می‌گردد و یا در قبال خرید یک یا چند محصول حرکت سفید برای مشتری به‌ صورت اختصاصی راه‌اندازی می‌شود شامل شرایط و ضوابط زیر هستند:

5.1. این توافق‌نامه تحت هیچ شرایطی به معنی انتقال مالکیت خدمات حرکت سفید به مشتری نخواهد بود مگر اینکه بین طرفین طور دیگری توافق شود.
5.2. 
خدمات حرکت سفید تنها برای بهره‌برداری مشتری در چهارچوب توافق‌نامه حاضر ارائه می‌گردد و هرگونه تولید مشابه، فروش مجدد و یا توزیع خدمات که خارج از ضوابط این توافق‌نامه باشند ممنوع بوده و متخلفین تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
5.3. 
مشتری اطلاع دارد که خدمات، محصولات و حقوق مالکیت معنوی مرتبط با آن جزو دارایی‌های حرکت سفید است و مشمول حقوق و قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران هستند. از این رو مشتری حق هیچ ‌گونه دخل و تصرفی در محصولات مانند حذف نشان کپی‌رایت، لوگو، عنوان، لینک و سایر اقدامات مشابه را ندارد. مشتری همچنین حق تغییر، ویرایش، واگذاری به غیر، مهندسی معکوس، تلاش برای دستیابی به کدهای اصلی (Source Code) و یا De-Compile محصولات حرکت سفید را نخواهد داشت.
5.4. 
با رعایت حقوق مالکیت معنوی و همچنین مفادّ این توافق‌نامه مشتری می‌تواند از خدمات حرکت سفید به عنوان زیرساخت جهت توسعه فعالیّت‌های خود و کسب درآمد بهره‌برداری نماید. علاوه بر این مشتری با امکانات فراهم شده از سوی حرکت سفید ضمن مدیریت این خدمات می‌تواند بخشی از آن‌ها را به‌صورت کنترل شده و محدود در اختیار شخص ثالث حقیقی و یا حقوقی به عنوان کاربر قرار دهد. امّا مشتری حق واگذاری کلّ خدمات ارائه ‌شده از سوی حرکت سفید را به شخص ثالث حقیقی و یا حقوقی ندارد.
5.5. 
مشتری در طول مدت قرارداد خود با حرکت سفید حق استفاده رایگان از یک یا تمامی گزینه‌های تغییر خدمات که به منظور رفع مشکلات و بهبود عملکرد خدمات که تحت عنوان «به‌روزرسانی» (Updates) از سوی حرکت سفید عرضه می‌گردد را دارد. با این وجود حرکت سفید در خصوص تغییرات خدمات که به منظور افزودن امکانات جدید، ارتقای امکانات فعلی و یا عرضه نسخه جدید خدمات که تحت عنوان «ارتقا»(Upgrades) عرضه می‌گردد مجاز به دریافت هزینه پیش از فراهم نمودن دسترسی مشتری به تغییرات مذکور خواهد بود.
5.6. 
مشتری آگاهی کامل دارد که حرکت سفید ممکن است خدمات خود را به صلاحدید خود در هر زمان به‌روزرسانی نماید و هیچ‌ گونه تعهدی مبنی بر اطلاع ‌رسانی به مشتری در خصوص به‌روزرسانی‌های انجام شده نخواهد داشتدر عین حال بر اساس سیاست‌های حرکت سفید و در موارد لزوم این موضوع در سایت حرکت سفید اطلاع‌رسانی می‌شود.
5.7. 
مسئولیت تأمین اینترنت، سخت‌افزار‌های لازم و نیز پرداخت هزینه‌های مربوط به آن‌ها در راستای استفاده از خدمات حرکت سفید بر عهده مشتری است.
5.8. 
اسناد و یا فایل‌های به اشتراک گذاری شده در رویدادها متناسب با سطح دسترسی کاربران در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت. لذا مسئولیت بارگذاری، محتوا، حقوق ناشی از هر سند، مدیریت، نگهداری و یا حذف‌شان از سیستم حرکت سفید بر عهده مشتری است.
5.9. 
اسناد و فایل‌های بارگذاری شده در پلتفرم (بستر) حرکت سفید در کلیه سرویس‌های غیرفعّال یک روز پس از پایان سرویس خریداری شده نگهداری می‌گردند و پس از پایان مدت مذکور از سامانه حذف خواهند گردید. لذا کاربران می‌بایست در صورت نیاز نسبت به پشتیبان‌گیری (Backup) از محتوای فایل‌های حساب خود قبل از منقضی شدن مدت مذکور اقدام نمایند.
5.10. 
مشتریان حرکت سفید به عنوان برگزارکنندگان کلاس و دوره و وبینار‌های آنلاین متعهد می‌شوند تا پس از اتمام استفاده از خدمات ارائه شده در پلتفرم حرکت سفید از اطلاعات بدست آمده هیچ‌گونه استفاده غیرقانونی ننمایند. در غیر این صورت حرکت سفید و شخص ذینفع مجاز به پیگیری قضایی موضوع نزد مراجع قانونی خواهند بود.

6. تعهدات مشتری

6.1. مشتری در خصوص محتوای رویدادها، حساب کاربری و هر آنچه در حین بهره‌برداری از خدمات حرکت سفید منتقل و منتشر می‌گردد مسئول خواهد بود. نحوه استفاده مشتری از خدمات حرکت سفید مشمول مفادّ این توافق‌نامه و نیز تمامی قوانین، مقررات و آیین‌نامه‌های قانونی منطقه‌ای، استانی، کشوری (کشور جمهوری اسلامی ایران) و بین‌المللی خواهد بود. موارد زیر بخشی از این قوانین و مقررات هستند:

الفپست، انتشار و فراهم نمودن دسترسی به هر گونه بدافزار و یا نرم‌افزار و فایل‌های الکترونیکی و کامپیوتری که محتوی ویروس، تروجان، کرم و سایر برنامه‌های مخرب و مضر هستند اکیداً ممنوع است.
باستفاده از خدمات در راستای هر گونه هدفی که ضد قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و یا قوانین بین‌المللی غیرقانونی قلمداد می‌شود اعم از اهداف سیاسی، اخلاقی، اعتقادی، دینی، تجاری و غیره اکیداً ممنوع است.
جاستفاده از خدمات با هدف تلاش غیرقانونی برای دسترسی غیرمجاز به سیستم‌های رایانه‌ای و تجهیزاتی‌ای که مشتری حق دسترسی به آن‌ها را ندارد و یا دخالت و ایجاد اختلال در سایر شبکه‌های رایانه‌ای و یا شبکه‌های مرتبط با خدمات اکیداً ممنوع است
دتجاوز به حقوق مالکیت معنوی، کپی‌رایت، ثبت اختراع، علایم تجاری، اسرار تجاری، حقوق مالکیت، حقوق عمومی، حقوق شخصی اشخاص ثالث و یا انتشار و به اشتراک‌گذاری محتوایی که حق مالکیت آن‌ها متعلق به مشتری نبوده و مشتری مجاز به انتشار و به اشتراک‌گذاری آن‌ها نیست اکیداً ممنوع است
هانتشار هر گونه محتوای غیرقانونی، خلاف عرف، مغایر با شئونات اسلامی، ضد دینی، آزاردهنده، افترا‌آمیز، توهین‌آمیز، نژادپرستانه، غیراخلاقی، سوء‌استفاده کننده، خشونت‌آمیز، تهدیدآمیز، رعب‌انگیز، مضر، مبتذل، ناپسند، رکیک و نیز هر گونه مطلب قابل اعتراض اکیداً ممنوع است.

6.2. مشتری موافقت خود را مبنی بر پذیرش مسئولیت کارکنان و مصرف کنندگان نهایی اعم از مخاطبین، شرکای تجاری و تمامی افرادی که امکان بهره‌برداری از خدمات فراهم شده برای مشتری را دارند اعلام می‌دارد. از این رو چنانچه حرکت سفید به این نتیحه برسد که رفتار مشتری در حین بهره‌برداری از خدمات حرکت سفید موجب نقض مفاد این توافق‌نامه گردیده است حق مسدود نمودن و یا غیرفعّال کردن حساب کاربری مشتری و خدمات ارائه شده به ایشان را همراه با هرگونه اقدامی که به صلاحدید خود لازم و یا مناسب بداند خواهد داشت. این امر به مثابه ختم یک‌جانبه توافق‌نامه خرید خدمات از حرکت سفید بوده و حرکت سفید تهعدی نسبت به بازپرداخت هزینه دریافت کرده نخواهد داشت.
6.3. 
مشتری آگاه است که وب‌سایت و خدمات حرکت سفید برای مخاطبین عمومی ایجاد شده و برای افراد زیر سن قانونی 18 سال هدف‌گذاری و طراحی نگردیده است. لذا خریدار سرویس‌های حرکت سفید باید تأیید نماید که به سن قانونی 18 سال تمام رسیده است. همچنین از آنجایی‌که حرکت سفید کنترلی بر محتوای ارائه شده ندارد استفاده افراد زیر 18 سال از خدمات و امکانات حرکت سفید منوط به اذن و همراهی والدین و یا افراد معتمد و بالای 18 سال آن‌ها است. مسئولیت عدم رعایت این موضوع و عواقب ناشی از آن به هیچ عنوان بر عهده حرکت سفید نخواهد بود.

6.3.1. در صورتی حرکت سفید مطلع شود که مشتری کمتر از 18 سال سن دارد یا واجد شرایط لازم نیست می‌تواند دسترسی مشتری را بدون هشدار قبلی مسدود نماید.
6.3.2. 
مفاد بند 6.3 مانع از استفاده دانش‌آموزان و یا کسانی که زیر ۱۸ سال هستند به عنوان کاربر و یا برگزار کننده از خدمات حرکت سفید با اجازه و نظارت والدین و یا مدیران مجموعه‌های آموزشی نخواهد بود.
6.3.3. 
چنانچه نقض مفادّ این توافق‌نامه توسط مشتری سبب ورود ضرر و خسارت مادی یا معنوی به حرکت سفید گردد و یا موجب شکایت افراد یا نهادهای ثالث از حرکت سفید شود مشتری مسئول بوده و حرکت سفید حق پیگیری قانونی موضوع را خواهد داشت.

7. حساب‌ کاربری و گذرواژه

7.1. مشتری برای استفاده از خدمات حرکت سفید باید یک آدرس ایمیل جهت ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در سایت و یک گذرواژه برای دسترسی به این حساب کاربری انتخاب نماید.
7.2. 
مشتری می‌بایست به منظور حفظ امنیت خدمات، نام کاربری و گذرواژه خود را کاملاً محرمانه نگاه دارد. دسترسی به خدمات حفاظت شده با نام کاربری و رمز ورود تنها برای افرادی که این اطلاعات را در اختیار داشته باشند فراهم خواهد بود. مشتری متعهد می‌گردد از تمامی گذرواژه‌های خود با دقت حفاظت نماید چرا که مسئولیت هر گونه فعالیت و بهره‌برداری از خدمات حرکت سفید متوجه صاحب حساب کاربری مربوطه (مشتری) است.
7.3. 
مشتری متعهد می‌گردد تا هر گونه استفاده افراد ناشناس از حساب کاربری خود یا فعالیت‌های مشکوک به نقض امنیت حساب که شامل سرقت اطلاعات حساب کاربری یا خطر انتشار این اطلاعات است را بلافاصله به حرکت سفید اعلام نماید.
7.4. 
مشتری مجاز به استفاده از حساب کاربری شخص دیگر نبوده و نباید مشخصات حساب کاربری خود را در اختیار شخص ثالث قرار دهد. حرکت سفید مسئول خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری مشتری (با آگاهی یا بدون آگاهی مشتری) نخواهد بود و تمامی عواقب ناشی از آن متوجه مشتری است. مسئولیت هرگونه خسارات ناشی از استفاده شخص ثالث از حساب کاربری مشتری که ممکن است متوجه حرکت سفید و شرکای تجاری آن گردد بر عهده مشتری است و مورد پیگیری قانونی قرار خواهد گرفت.
7.5. 
هرگونه تلاش جهت دسترسی به حساب کاربری و خدمات دیگران مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت و جزء جرایم رایانه‌ای محسوب می‌گردد.
7.6. 
حرکت سفید هرگز ایمیلی مبنی بر درخواست ارائه نام کاربری و گذرواژه به مشتریان و کاربران خود ارسال نخواهد کرد.

8. هزینه‌ها و شرایط پرداخت

8.1. حرکت سفید در قبال ارائه خدمات خود هزینه‌هایی را به‌صورت ماهیانه، سالیانه و یا موردی از مشتری دریافت می‌نماید. پرداخت این هزینه‌ها در قالب صدور صورت‌حساب‌های آنلاین و با روش‌های گوناگونی چون واریز به حساب، انتقال کارت به کارت و پرداخت آنلاین توسط مشتری صورت می‌پذیرد.
8.2. 
در روش‌های پرداخت آنلاین مشتری به درگاه‌های مستقیم و واسط بانکی متصل می‌شود و اطلاعات مالی مشتری به هیچ عنوان در اختیار حرکت سفید قرار نخواهد گرفت. حرکت سفید نهایت دقت و حساسیت را در انتخاب درگاه‌های بانکی در نظر خواهد داشت اما مسئولیت امنیت اطلاعات مالی مشتری به هیچ عنوان بر عهده حرکت سفید نبوده و صاحبان درگاه‌های پرداخت الکترونیک بر اساس توافق‌نامه‌های خود باید پاسخگوی کاربران خود از جمله مشتریان حرکت سفید باشند. با این حال در صورت بروز هر گونه مشکل امنیتی، حرکت سفید نهایت همکاری و مشارکت را با دستگاه‌های قضایی و قانونی مرتبط جهت رفع مشکل مشتری خواهد داشت.
8.3. 
فعّال‌سازی خدمات مورد تقاضای مشتری منوط به پرداخت هزینه‌های اعلام شده در قالب صورت‌حساب است و حرکت سفید بدون پرداخت این هزینه‌ها هیچ گونه تعهدی در خصوص ارائه خدمات به مشتری نخواهد داشت. مدت زمان لازم برای صدور صورت‌حساب حداکثر 24 ساعت پس از دریافت درخواست کتبی مشتری از طریق فرم سفارش، ایمیل، پیام الکترونیکی یا خرید آنلاین است و مهلت پرداخت صورت‌حساب 10 روز کاری از زمان صدور آن است. در صورت عدم پرداخت صورت‌حساب در مهلت مقرر حرکت سفید می‌تواند بنا بر صلاحدید خود از ارائه خدمات به مشتری صرف ‌نظر نماید.
8.4. 
پرداخت صورت‌حساب توسط مشتری هیچ ‌گونه تعهدی را مبنی بر ارائه خدمات برای حرکت سفید به همراه نخواهد داشت و حرکت سفید می‌تواند بنابر صلاحدید خود و به دلایلی چون عدم احراز صلاحیت مشتری، احتمال سوء استفاده از خدمات، دستورالعمل مراجع قانونی و قضایی و یا سایر دلایل موجّه هزینه پرداخت شده را به مشتری مرجوع نموده و از ارائه خدمات امتناع نماید.
8.5. 
مشتری می‌تواند در هر زمان از دریافت خدمات حرکت سفید انصراف دهد. در صورت انصراف هزینه پرداخت شده به هیچ عنوان به مشتری مسترد نخواهد شد.
8.6. 
مشتری می‌تواند در هر زمان درخواست ارتقای خدمات خود را اعلام نماید.

8.7. مشتری در پایان مدت اعتبار خدمات می‌تواند نسبت به تمدید و یا انصراف از دریافت خدمات اقدام نماید.

8.8. هرگونه تأخیر در درخواست تمدید خدمات و یا عدم پرداخت صورت‌حساب صادر شده در مهلت مقرر به منزله انصراف مشتری از دریافت خدمات بوده و حرکت سفید مجاز به قطع دسترسی‌های مشتری به خدمات خواهد بود.
8.9. 
حرکت سفید در هر زمان مجاز به تغییر تعرفه‌ها و افزایش یا کاهش هزینه خدمات است. این تغییرات در بخش‌های مرتبط در وب‌سایت حرکت سفید منعکس می‌گردد و مشتری در هر زمان می‌تواند با مراجعه به وب‌سایت از آخرین تغییرات تعرفه‌ها مطلع گردد. تغییر تعرفه‌ها در قرارداد فعلی مشتری اثری ندارد و در صورت تمدید خدمات و یا درخواست خدمات جدید مبنای صدور صورت ‌حساب قرار خواهد گرفت.

آدرس خرید و تمدید بسته و پنل های حرکت سفید  http://bb.harekatesefid.ir

9. گارانتی، ضمانت و مسئولیت

9.1. حرکت سفید تضمین می‌نماید که کلیه خدمات و موضوعات مندرج در این توافق‌نامه به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی فراهم شده است و منطبق با مستندات تهیه شده توسط حرکت سفید و یا محتوای مندرج در وب‌سایت حرکت سفید خواهد بود.
9.2. 
حرکت سفید می‌تواند در صورت نیاز و با صلاحدید خود تعهدات مندرج در این توافق‌نامه را برای مشتری با روش‌هایی چون فعّال‌سازی مجدد خدمات و افزایش مدت آن بدون دریافت هزینه اضافی و یا توقف خدمات و فسخ این توافق‌نامه در قبال بازپرداخت متناسب با هزینه اشتراک و خدمات پرداخت شده توسط مشتری تضمین نماید.
9.3. 
مشتری اطلاع دارد که بخش عمده‌ای از خدمات حرکت سفید بر بستر اینترنت ارائه می‌گردد و کیفیت این خدمات به زیرساخت ارتباطی فراهم شده توسط دولت جمهوری اسلامی ایران وابسته است. از این رو در صورت بروز هرگونه اختلال در بسترهای ارتباطی داخل و خارج از کشور، کیفیت اینترنت و اینترانت، شبکه‌های کابلی، رادیویی، بی‌سیم، مخابراتی، سیستم فیلترینگ، شبکه برق رسانی و سایر عوامل خارج از کنترل حرکت سفید هیچ‌ گونه مسئولیتی متوجه حرکت سفید نخواهد بود.
9.4. 
حرکت سفید تمام تلاش خود را برای فراهم آوردن امکانات و قابلیت‌ها و خدمات متناسب با نیازهای مشتری به کار خواهد گرفت. در عین حال به تمام مشتریان توصیه می‌شود که قبل از خرید خدمات از نسخه رایگان حرکت سفید استفاده نمایند. ارائه درخواست خدمات از سوی مشتری به منزله آگاهی کامل مشتری از کیفیت و کمیت خدمات حرکت سفید خواهد بود و حرکت سفید مسئولیتی در خصوص عدم انطباق خدمات با انتظارات مشتری نخواهد داشت.
9.5. 
مشتری اطلاع کامل دارد که مسئولیت هرگونه محتوا، فایل و اطلاعاتی که در حین بهره‌برداری از خدمات حرکت سفید میان کاربران و مخاطبین مشتری ارسال و دریافت می‌گردند متوجه خود مشتری است. خسارات احتمالی وارده بر هر نوع سیستم رایانه‌ای و الکترونیکی و از دست دادن اطلاعات حاصل از دانلود و همچنین مسئولیت استفاده از محتوای ذکر شده بر عهده مشتری خواهد بود و حرکت سفید هیچ‌ گونه نظارت و مسئولیتی در قبال موارد مذکور نخواهد داشت.
9.6. 
حرکت سفید نهایت تلاش خود را برای حفظ حریم خصوصی مشتری و کاربران مشتری در محیط برگزاری رویدادها انجام خواهد داد و با ایجاد موانع امنیتی مانند ایجاد نام کاربری و گذرواژه برای ورود به رویدادها، پیوندهای اختصاصی، اتاق‌های مجازی مجزا، ایزوله نمودن ارتباطات میان اتاق‌ها و رویدادها، ارائه پنل مدیریتی اختصاصی به هر مشتری و هر گونه ابزار و راهکار لازم در خصوص ارتقای امنیت و حفظ حریم خصوصی محیط رویدادها از ورود اشخاص ناشناس و غیرمجاز به خدمات مورد بهره‌برداری مشتری جلوگیری به عمل می‌آورد. با این حال از آن ‌جایی‌که صدور حق دسترسی به خدمات مشتری توسط خود مشتری مدیریت می‌گردد حرکت سفید هیچ‌ گونه مسئولیتی در خصوص سوء استفاده احتمالی اشخاص ثالث از خدمات مشتری، با آگاهی یا بدون آگاهی وی، نخواهد داشت و مشتری می‌بایست نهایت دقت و حساسیت را در استفاده صحیح از امکانات مدیریتی فراهم شده جهت بالا بردن امنیت محیط بهره‌برداری از خدمات به کار گیرد. عدم انتشار بی‌رویه پیوندهای ورود به رویدادها، عدم انتشار نام کاربری و گذرواژه کاربران در بسترهای ناامن و تغییر پی درپی پیوندهای رویدادها از جمله تدابیر لازم برای حفظ امنیت خدمات حرکت سفید از سوی مشتری هستند.
9.7. 
مشتری اطلاع کامل دارد که با استفاده از افزونه‌ها و برنامه‌ها و یا محصولات و نرم‌افزارهای جانبی توسط خود مشتری یا شرکت ‌کنندگان امکان ذخیره‌سازی، ضبط و نگهداری و انتشار محتوای ارائه شده در جلسات و رویدادها حتی بدون اطلاع مشتری و یا حرکت سفید وجود دارد. لذا در صورت انتشار آگاهانه یا غیرآگاهانه محتوای رویدادها توسط مشتری و یا شخص ثالث و یا سو استفاده از محتوای ضبط شده، حرکت سفید هیچ ‌گونه مسئولیتی بر عهده نخواهد داشت و عواقب ناشی از آن تماماً متوجه مشتری و شرکت ‌کننده خواهد بود.
9.8. 
ضبط و ذخیره ‌سازی رویدادها و جلسات بدون اطلاع شرکت‌کنندگان نقض حقوق اولیه آن‌ها است لذا در صورتی که مشتری قصد ضبط و ذخیره‌سازی محتوی رویدادها و یا جلسات را دارد باید موارد را در ابتدای هر رویداد به اطلاع شرکت کنندگان برساند. در صورت تخلف از این تعهد مشتری مسئول هر گونه ادعا از ناحیه شرکت کنندگان و یا مراجع قانونی خواهد بود.

ضبط هایی که توسط پلتفرم حرکت سفید از داخل پنل انجام میشود طی یک مدت زمانی محدودی نگهداری شده و سایت حرکت سفید ضامن ماندگاری، کیفیت یا انتشار آنها نیست.

بخاطر به روز شدن مکرر سرورها امکان از بین رفتن اطلاعات ضبط شده در هر زمانی وجود دارد.


9.9. 
صرف نظر از موارد ذکر شده تمامی اطلاعات، مستندات و خدمات فراهم شده از سوی حرکت سفید بدون هیچ گونه گارانتی و تضمینی ارائه می‌شود و مشتری صراحتاً موافقت می‌نماید که از خدمات ارائه شده با مسئولیت خود استفاده خواهد نمود.
9.10. 
مسئولیت محدود: مشتری می‌پذیرد که مسئولیت استفاده از خدمات حرکت سفید تنها بر عهده وی بوده و در صورت بروز هرگونه خسارت مادی و معنوی به تجهیزات و یا اطلاعات مشتری که در نتیجه دسترسی یا استفاده از خدمات حرکت سفید به وجود آید هیچ‌گونه مسئولیتی بر عهده حرکت سفید نخواهد بود.
9.11. 
مشتری موافقت می‌نماید که در صورت طرح هر گونه دعوی حقوقی و کیفری و یا ادعا و مطالبه خسارت از سوی اشخاص ثالث علیه حرکت سفید یا کارکنان، مشاوران، مدیران، صاحبان، تأمین‌کنندگان اطلاعات، نمایندگی‌ها و تمامی عوامل وابسته به حرکت سفید به نحوی که آن ادعا و یا مطالبه ناشی از فعل و یا ترک فعل مشتری که از (الف) تعدی مشتری از تعهدات و وظایف مندرج در کلیه توافق‌نامه‌های حرکت سفید (ب) هر گونه تقلب، فریبکاری و تحریف توسط مشتری و یا (ج) ادعای نقض حقوق از سوی اشخاص ثالث بر اساس اطلاعات، داده‌ها، فایل‌ها و محتوای منتشر شده از سوی مشتری ناشی شده باشد نامبرده مسئولیت کامل پاسخگویی به ادعاها،‌ خسارات و یا مطالبات اشخاص ثالث را اعم از خسارات مادی و معنوی بر عهده خواهد داشت و در صورت طرح هر گونه دعوی توسط اشخاص ثالث علیه حرکت سفید مشتری مسئول پرداخت تمامی خسارات قانونی و هزینه‌های ناشی از دعوا اعم از هزینه دادرسی، حق‌الوکاله‌ای که حرکت سفید به وکلای خود پرداخت نموده، حق الزحمه کارشناس، حق‌الزحمه پرداختی به مشاوران حقوقی، فنی و کارشناسان و سایر غرامت‌های اعلام شده از سوی حرکت سفید خواهد بود.

10. استفاده‌های مجاز از خدمات حرکت سفید

10.1. استفاده از خدمات حرکت سفید به منزله مطالعه، آگاهی و پذیرش مشتری و یا شرکت کنندگان از تمامی مفاد این توافق‌نامه است و مشتری متعهد می‌گردد که شرکت کنندگان مطابق با مفاد این توافق‌نامه عمل خواهند نمود و در صورت نقض مفاد این توافق‌نامه توسط مشتری یا شرکت کنندگان و یا کاربران ایشان مسئولیت کامل عواقب ناشی از آن بر عهده مشتری است.
10.2. 
مشتری تنها مجاز به استفاده از خدمات حرکت سفید در راستای اهداف قانونی و اهداف منطبق با اصول و قواعد مندرج در این توافق‌نامه است. مشتری موظف است در روند بهره‌برداری از خدمات حرکت سفید از هر اقدامی که ممکن است به شهرت، اعتبار، دارایی و خدمات حرکت سفید لطمه وارد نماید اجتناب ورزد.
10.3. 
مشتری مجاز به اختصاص، انتقال، توزیع، فروش، اجاره و فراهم نمودن دسترسی به حساب کاربری حرکت سفید (به عنوان مشتری) برای هیچ شخص ثالثی نخواهد بود مگر در مواردی که رسماً و صراحتاً و به صورت کتبی از سوی حرکت سفید مجاز به انجام آن شناخته شده باشد.
10.4. 
حرکت سفید هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال محتوای ایجاد شده، فراهم شده و یا منتشر شده توسط مشتری یا کاربران مشتری بر عهده ندارد. حرکت سفید هیچ گونه نظارت و کنترلی بر محتوای ارایه شده توسط مشتریان و شرکت کنندگان آن‌ها که در رویدادها منتشر می‌گردند نداشته و مشتری در قبال موارد زیر به‌طور کامل مسئول است:

10.4.1. هر گونه محتوایی که توسط مشتری یا شرکت کنندگان در بستر خدمات حرکت سفید منتشر می‌شود؛
10.4.2. 
انطباق محتوای منتشر شده با تمامی قوانین ناظر بر حقوق مالکیت معنوی، کپی‌رایت و قوانین مرتبط با انتشار و توزیع محتوا در کشور جمهوری اسلامی ایران؛
10.4.3. 
پشتیبانی‌گیری (Backup) از محتوای خود جهت ارائه به مراجع قانونی و قضایی در صورت وجود هر گونه دعوی حقوقی/کیفری و یا دستور قضایی.

10.5. مشتری نباید از خدمات حرکت سفید برای انتقال، توزیع، انتشار و نگهداری محتوایی که از سوی حرکت سفید نامناسب اعلام گردیده است و یا بر اساس قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران و یا قوانین شناخته شده بین‌المللی غیرقانونی، توهین‌آمیز، افتراآمیز، ناپسند، غیراخلاقی ، مبتذل، شامل محتوای جنسی، ضد‌دینی، نژادپرستانه و در تضاد با عرف پذیرفته شده توسط جامعه اینترنتی و یا آنلاین باشد استفاده نماید. مشتری موظف است اطمینان حاصل نماید که محتوای خود و کاربرانش هیچ یک از قوانین و آیین‌نامه‌های داخلی و خارجی شامل و نه محدود به ضوابط انتشار محتوا، کدگذاری، صادرات و حق و حقوق اشخاص ثالث را نقض نمی‌نمایند. مشتری نمی‌بایست از خدمات حرکت سفید برای انتشار محتوای حاوی بد افزار، ویروس یا سایر برنامه‌های مخرب استفاده نماید.
10.6. 
نقض و یا تلاش برای نقض امنیت خدمات حرکت سفید و یا هر نوع شبکه، سیستم، سرور و حساب کاربری اشخاص ثالث که شامل و نه محدود به موارد زیر می‌گردد از سوی مشتری و شرکت کنندگان اکیداً ممنوع است:

10.6.1. دسترسی به داده، اطلاعات، سرورها، حساب‌های کاربری، بانک‌های اطلاعاتی وغیره که مشتری مجاز به دسترسی به آن‌ها نیست؛
10.6.2. 
جعل هویت پرسنل حرکت سفید و یا استفاده از هرگونه هویت جعلی؛
10.6.3. 
اقدام به کاوش، اسکن، تست و آنالیز آسیب‌پذیری سیستم‌ها، شبکه، و سرورها و نیز نقض امنیت و سیستم‌های احراز هویت؛
10.6.4. 
اقدام به ایجاد اختلال، مداخله و غیرفعّال نمودن خدمات هر یک از کاربران، سرورها و شبکه‌ها، شامل و نه محدود به حملات “Overloading, “Flooding,” “Mail Bombing,” “Denial of Service” و یا “Crashing”؛
10.6.5. 
هر گونه اقدامی برای در اختیار گرفتن خدمات، حساب کاربری و اطلاعات شخصی سایر مشتریان و کاربران؛
10.6.6. 
هر گونه اقدامی در جهت ایجاد اختلال و یا دستکاری در سیستم مالی و صدور صورت‌حساب‌های خدمات، نقض امنیت شبکه یا سیستم‌های حرکت سفید؛

11. حقوق حرکت سفید

11.1. در صورت اطلاع مشتری از هر گونه محتوا یا فعالیت‌های ناقض مفاد این توافق‌نامه یا سایر توافق‌نامه‌های حرکت سفید وی می‌بایست تمامی اقدامات لازم را جهت پیشگیری از توزیع، انتشار و نگهداری آن در خدمات حرکت سفید به کار گیرد.
11.2. 
در صورت آگاهی حرکت سفید از هر گونه محتوا و یا فعالیت‌های ناقض قوانین و مفاد توافق‌نامه‌های حرکت سفید (به تشخیص خود حرکت سفید) می‌تواند بلافاصله دسترسی به آن محتوا را مسدود نموده، خدمات مرتبط با آن را متوقف و یا قطع کرده و هرگونه اقدام دیگری را که لازم بداند انجام دهد.
11.3. 
حرکت سفید حق توقف و یا مسدودسازی خدماتی را که ادامه آن‌ها منجر به نقض قوانین و وارد آمدن خسارت به خدمات، مشتریان و کاربران حرکت سفید گردد برای خود محفوظ می‌داند.
11.4. 
حرکت سفید مجاز به همکاری با مراجع قانونی جهت انجام تحقیقات لازم در خصوص شناسایی عوامل متخلف بوده و می‌تواند هویت و اطلاعات شخصی افرادی را که در نقض قوانین و بروز خسارات مادی و معنوی مسئول می‌داند افشا نماید.
11.5. 
حرکت سفید پاسخگوی عواقب و خساراتی که از بهره‌مندی و اعمال حقوق خود از جمله مسدود نمودن حساب کاربری مشتری، قطع دسترسی به خدمات حرکت سفید و حذف اطلاعات ذخیره شده توسط مشتری ناشی شده و متوجه شرکت کنندگان و یا اشخاص ثالث می‌گردد نخواهد بود.
11.6. 
حرکت سفید ضمن احترام به حقوق شرکت کنندگان و مشتریان و با رعایت اصول حاکم بر فعالیت‌های خود و با اتکا به مفاد توافق‌نامه‌ها و مقررات حاکم بر روابط حرکت سفید با مشتریان و کاربران حق تفسیر و اجرای مفاد این توافق‌نامه از جمله مسدود سازی حساب و یا قطع دسترسی کاربران به حساب‌های ایجاد شده را خواهد داشت. در صورتی که یک مشتری و یا کاربر با تصمیمات حرکت سفید موافق نباشد می‌تواند ظرف مدت 10 روز از اطلاع از این تصمیم دلایل مخالفت خود را به صورت کتبی برای بررسی بیشتر به یک کمیته 3 نفره متشکل از نماینده بخش حقوقی، مسئول فنی و نماینده مدیر‌عامل حرکت سفید ارسال نماید. کمیته مورد نظر ضمن بررسی اعتراض دریافتی اقدام به تصمیم‌گیری نهایی در زمان مقتضی خواهد نمود.

12. قانون حاکم

این موافقت‌نامه بر مبنای قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران ناظر بر حقوق مدنی، حقوق تجارت، حقوق تجارت الکترونیکی، حقوق مصرف‌کنندگان، قوانین مرتبط با جرایم اینترنتی و آیین‌نامه‌های مرتبط با حفظ و صیانت از حریم خصوصی اشخاص در فضای مجازی منعقد شده است و در صورت بروز هر گونه اختلاف قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران بر آن حاکم است.

13. شرایط اضطرار ( فورس ماژور )

چنانچه ارائه خدمات حرکت سفید به دلیل وقوع وقایع غیرقابل پیشبینی‌ و خارج از کنترلی نظیر سوانح و بلایای طبیعی، جنگ، ناآرامی، پاندمی، تحریم و همچنین بروز اختلال در بسترهای ارتباطی داخل و خارج از کشور، کیفیت اینترنت و اینترانت، شبکه‌های کابلی، رادیویی، بی‌سیم، مخابراتی، سیستم فیلترینگ و سیستم برق رسانی غیرممکن شود و یا با اختلال مواجه گردد هیچ‌ گونه مسئولیتی متوجه حرکت سفید نبوده و تا رفع عوامل مذکور کلیه اثرات آن در کیفیت خدمات حرکت سفید غیرقابل اجتناب خواهد بود.

14. تغییرات و به روزرسانی توافق‌نامه

حرکت سفید ممکن است در بازه‌های زمانی مختلف این توافق‌نامه را به‌روزرسانی نماید و شرایط و مفادّ آن را تغییر دهد. هرگونه تغییری در این خصوص در وب‌سایت حرکت سفید قرار خواهد‌گرفت. بنابراین به تمامی کاربران توصیه می‌گردد برای آگاهی از آخرین تغییرات به وب‌سایت حرکت سفید مراجعه نمایند. پس از به‌روزرسانی‌ها ادامه استفاده کاربران از وب‌سایت و خدمات حرکت سفید به منزله پذیرش آگاهانه کلیه مفادّ توافق‌نامه جدید خواهد بود.